دکل‌های موبایل در هلند به آتش کشیده شدند؛ گسترش ترس از شبکه 5G ,

menuordersearch
digi-iphone.com
۱۳۹۹/۱/۲۵ دوشنبه
(0)
(0)
دکل‌های موبایل در هلند به آتش کشیده شدند؛ گسترش ترس از شبکه 5G
دکل‌های موبایل در هلند به آتش کشیده شدند؛ گسترش ترس از شبکه 5G

به نظر میرسد شبکه ارتباطی 5G مخالفان سرسختی دارد. در گذشته شاهد به آتش کشیده شدن دکلهای موبایل در انگلستان بودیم و حالا تعدادی از مردم هلند به دکلهای 5G حمله کردهاند.

مهاجمان در هلند چندین دکل شبکه 5G را به آتش کشیدهاند و یا خراب کردهاند. ظاهرا این اقدامات به علت ترس از شبکه 5G صورت گرفته و بخشی از مردم مخالف این فناوری هستند. در حال حاضر هلند نتوانسته به آمار دقیقی از خرابکاریها دست پیدا کند اما هماهنگکننده ضدتروریسم هلند (NCTV) اعلام کرده حوادث مختلفی رخ داده است.

بر اساس گفته NCTV، از زمان اعلام راهاندازی این شبکه ارتباطی در هلند در سال 2019، اعتراضات ضد این فناوری در هلند وجود داشته اما تا به امروز این اقدامات خشونت آمیز نبودهاند. مقامات NCTV هشدار دادهاند که این اقدامات میتوانند ارتباطات شامل سرویسهای اضطراری و افرادی که ارتباط نزدیکی با پلیس دارند را مختل کنند.

دکل های موبایل در هلند

دکلهای موبایل

هنوز نمیدانیم ارتباطی میان حملات به دکلهای موبایل و ادعاها مبنی بر شیوع ویروس کرونا توسط شبکه 5G وجود دارد یا خیر. در گذشته بخشی از مردم بریتانیا با چنین ترسی دکلهای موبایل را به آتش کشیده بودند. در حال حاضر هیچ مدرک علمی برای اثبات مضر بودن شبکه 5G برای سلامت انسان و همچنین نقش داشتن آن در شیوع کووید-19 وجود ندارد.

در این شبکه سیگنال با فرکانس بالا به راحتی مسدود شده، بنابراین حتی نمیتواند به لایه داخلی پوست نفوذ کند. این شبکه با قدرت کمی کار میکند که پایینتر از سطح ایمنی است و نگرانی در رابطه با قرارگیری در معرض تابش وجود ندارد. با توجه به این موارد، حملات صورت گرفته بر اساس ترسهای غیر واقعی و غیر منطقی بوده و دلیل علمی برای چنین کاری وجود ندارد. با این وجود، انتظار میرود در آینده شاهد گسترش چنین اقداماتی به کشورهای دیگر باشیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

instagramaparat
logo

دفتر مرکزی :
تهران ، جمهوری ، ساختمان آلومینیوم ، طبقه دوازدهم ، واحد 1237
شماره های تماس :
02166715604
02166701591
دفتر کرج:
سه راه گوهردشت ، جنب شیرینی مهران یزدی
02634432177
02634437166