AMD تایید کرد: سرقت و افشای کد منبع کارت گرافیک ایکس باکس ,

menuordersearch
digi-iphone.com
۱۳۹۹/۱/۷ پنج شنبه
(0)
(0)
AMD تایید کرد: سرقت و افشای کد منبع کارت گرافیک ایکس باکس
AMD تایید کرد: سرقت و افشای کد منبع کارت گرافیک ایکس باکس

 

هکری ماهر پس از سرقت اطلاعات پردازنده های گرافیکی AMD بخشی از آنرا افشا و تهدید کرده در صورتی که خواسته های مادی وی تامین نشود تمام اطلاعات را فاش خواهد کرد.

AMD از دسترسی یک هکر به فایل های منبع برخی از GPUهایحال و آینده خود خبر داده که شامل نسخه به کار رفته در ایکس باکس سری X هم می شود. به گفته این کمپانی هکری که اطلاعات را در بعضی سایت ها قرار داده، در سپتامبر ۲۰۱۹ (حدود ۶ ماه قبل) طی تماسی با آنها مدعی در اختیار داشتن اطلاعات تست برخی از GPUها شده بود.

بعصی از این اطلاعات در مخازن گیت هاب ذخیره شده بودند و به همین علت AMD درخواست های بسیاری را برای حذف آنها به گیت هاب و مایکروسافت ارسال کرده. گیت هاب این اطلاعات را به بهانه نقض مالکیت فکری AMD پاک کرده اما بر پایه گزارش TorrentFreak این کدها شامل جزییاتی در مورد پردازنده های اردن و ناوی ۱۰ و ۲۱ می شود. ناوی ۲۱ بر اساس معماری RDNA 2.0 و با استفاده از لیتوگرافی ۷ نانومتری از طریق TSMC تولید می شود. کارت گرافیک اردن هم احتمالا اسم رمز GPU نسخه بعدی کنسول ایکس باکس سری X خواهد بود. این کارت شامل ۵۲ واحد محاسباتی یخصوص RDNA 2 با فرکانس ۱.۸۲۵ گیگاهرتز است که قدرت ۱۲ ترافلاپسی را برایش به همراه دارد.

سرقت کدهای کارت گرافیک جدید

پردازنده گرافیکی AMD

هکر نام برده طی مصاحبه با TorrentFreak مدعی شده در صورتی که اجازه فروش اطلاعات به وی داده شود همه ی آنها را افشا خواهد کرد. هنوزمعلوم نیست که این داده ها فقط به مشخصات و نکات فنی اشاره کرده یا امنیت محصولات AMD را هم به خطر خواهد انداخت اما به نظر نمی رسد پای چمشکلات امنیتی در کار باشد چرا که AMD می گوید:

    هرچند می دانیم فایل های دیگری هم در اختیار هکر قرار دارد که از طرف ما به اطلاع عموم نرسیده اما IPهای سرقت شده از نظر رقابتی یا امنیتی ارزش زیادی ندارند.

با توجه به قرار دادن پردازشگر گرافیکی AMD در کنسول آینده مایکروسافت هر نوع حفره امنیتی در آن می تواند برای این کمپانی و خود مایکروسافت گران تمام شود.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

instagramaparat
logo

دفتر مرکزی :
تهران ، جمهوری ، ساختمان آلومینیوم ، طبقه دوازدهم ، واحد 1237
شماره های تماس :
02166715604
02166701591
دفتر کرج:
سه راه گوهردشت ، جنب شیرینی مهران یزدی
02634432177
02634437166